Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

niedziela,

19 marca 2017

12:33

Za te pieniądze mogłaby kupić bilet miesięczny na... 45 lat. Gapowiczka-rekordzistka jest z Pomorza

Ponad 58 tysięcy zł kary za jazdę bez biletu ma do zapłacenia mieszkanka województwa pomorskiego. W sumie do rejestru dłużników BIG InfoMonitor wpisanych jest niemal 35 tysięcy gapowiczów, a ich dług przekracza 27 mln zł.
Liczba gapowiczów w ciągu roku spadła o prawie 4 tysiące. Najwięcej nieuczciwych pasażerów mieszka w województwie mazowieckim. Pomorze jest na czwartym miejscu.

REKORDZISTKA Z POMORZA

Wśród ryzykantów bez biletu większość stanowią mężczyźni. Czterech na pięciu gapowiczów to właśnie panowie. Jednak pierwsze miejsce w gronie dłużników-gapowiczów przypada kobiecie. Za swój dług w kwocie 58 tys. zł mogłaby kupić niezły samochód, a także, jeśli korzysta z komunikacji miejskiej, pełnopłatny bilet miesięczny w Gdańsku na ponad 542 miesiące, czyli ponad 45 lat.

MOŻNA TRAFIĆ DO REJESTRU DŁUŻNIKÓW

BIG InfoMonitor zaznacza, że gapowicze, którzy w porę nie uregulują opłaty za brak biletu, trafiają do rejestru dłużników, co np. uniemożliwia wzięcie kredytu, czy podpisanie umowy na telefon czy internet. Muszą także zapłacić karę. Do rejestru dłużników można być wpisanym już przy opóźnieniu przekraczającym 60 dni i kwocie co najmniej 200 zł.
PAP/mc/mar