Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

sobota,

18 marca 2017

20:02

Nowe alejki, oświetlenie, ławki i tysiące drzew. Będzie rewolucja na Kamiennej Górze w Gdyni

Kamienną Górę w Gdyni czeka rewolucja. W najbliższych miesiącach zostanie posadzonych na niej kilka tysięcy drzew. W ciągu dwóch lat znajdą się tu nowe alejki, oświetlenie, ławki i kwiaty. Zakończyły się prace nad koncepcją zmian i rozpoczyna się etap przygotowywania projektu, po którym nastąpi realizacja inwestycji.

- W ciągu dwóch lat, do wakacji przyszłego roku zakładamy, że uda nam się zrealizować całkowitą przebudowę Kamiennej Góry. Zarówno stoków, jak i tarasów. Prace budowlane kosztować będą 3,5 miliona złotych, a same nasadzenia około 800 tysięcy. Powinniśmy zamknąć się w budżecie wynoszącym 4,5 miliona złotych - wyjaśnia Andrzej Bień, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Gdyni.

PRACE RUSZĄ JESZCZE WIOSNĄ

Pierwsze prace związane z przebudową mają ruszyć już wiosną tego roku. Mieszkańcy Gdyni będą mogli zapoznać się ze szczegółami, koncepcjami i wizualizacjami dotyczącymi modernizacji podczas spotkania w czwartek 30 marca o 17:00 w gdyńskim magistracie.

POSADZILI DRZEWA ŻEGNAJĄC SIĘ ZE SHREKIEM

Z kolei w sobotę wraz z aktorami z Teatru Muzycznego gdynianie posadzili pierwsze drzewa, żegnając się tym samym po 7 latach z musicalem Shrek. Teatr Muzyczny pokazał spektakl 142 razy, a obejrzało go ponad 130 tys. widzów.

IMAG5233Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski


Daniel Wojciechowski/mich