Wiadomości
Fot. Anna Kazinska-Olejniczak

sobota,

18 marca 2017

15:18

Nie będzie zamykania sopockich lokali o 3 w nocy. "Na razie okres próbny"

Sopockie lokale dla 21-latków lub dla posiadaczy legitymacji studenckiej, ochroniarze przed klubami, większa współpraca z policją. Takie są główne założenia porozumienia, jakie z miastem mają podpisać właściciele sopockich klubów. Temat zamykania sopockich klubów o 3 w nocy został na razie odsunięty.
Po rozmowach sopockich radnych, policji, straży miejskiej i przedstawicieli sopockich lokali rozrywkowych, wypracowano wspólne rozwiązania, które mają przyczynić się do większego bezpieczeństwa w kurorcie. Zostaną one spisane w liście intencyjnym.

Jak mówił Marcin Stefański, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta, do klubów wpuszczane będą osoby od 21. roku życia lub posiadacze legitymacji studenckich. - Przed klubami, w których bawić się może ponad 200 osób, pojawią się dodatkowi ochroniarze przeszkoleni przez policję. Wypracowane zostaną zasady szybkiej komunikacji między ochroniarzami a policją. Straż miejska i sopocki pełnomocnik do spraw uzależnień przeszkolą pracowników klubów.

DAJEMY LOKALOM OKRES PRÓBNY

W tej chwili 20 lokali zadeklarowało już przystąpienie do tego dobrowolnego porozumienia. W przyszłym tygodniu strony będą podpisywać list intencyjny w tej sprawie.

Jednocześnie na razie odsunięto wniosek komendanta policji w Sopocie w sprawie zamykania lokali rozrywkowych o 3 w nocy. Sprzeciwiali się temu właściciele lokali. - Dajemy lokalom tzw. okres próbny. Kluby przez półtora miesiąca mają stosować się do wypracowanych rozwiązań – jeśli te postanowienia nie będą przestrzegane, wtedy powróci temat zamykania klubów o 3 w nocy – dodaje Marcin Stefański.

Postanowienia mają wejść w życie 1 kwietnia.

Ewelina Potocka/mich