Wiadomości
Szpital UCK na ul. Smoluchowskiego w Gdańsku fot. Gdański Uniwersytet Medyczny

piątek,

17 marca 2017

17:36

Siedmiu kandydatów na dyrektora szpitala GUMed. "Będzie wybrany do połowy kwietnia"

Siedem osób zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dziś minął termin składania aplikacji. Największy na Pomorzu szpital nie ma dyrektora generalnego od listopada ubiegłego roku, kiedy odwołana ze stanowiska została Ewa Książek Bator.

Jak poinformowała rzeczniczka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Joanna Śliwińska, do konkursu zgłosiło się siedmiu kandydatów. Są wśród nich osoby spoza Pomorza. Gdański Uniwersytet Medyczny nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie.

- Kolejnym etapem będzie rozpatrzenie zgłoszonych kandydatur przez komisję konkursową. Nowy dyrektor zostanie wybrany w ciągu 30 dni, czyli do połowy kwietnia - dodaje Joanna Śliwińska.

 

NAJWIĘKSZY SZPITAL W REGIONIE

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to największy na Pomorzu szpital. Jego organem nadzorującym jest Gdański Uniwersytet Medyczny. Rocznie w placówce leczy się ponad 90 tysięcy pacjentów, przeprowadza prawie 23 tysiące zabiegów operacyjnych. W skład Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego wchodzą szpitale przy Smoluchowskiego, Dębinki i Klinicznej w Gdańsku.

Joanna Matuszewska