Wiadomości
Dzieci idą do szkoły, a raczej przebiegają między samochodami, bo brakuje chodników Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

piątek,

17 marca 2017

10:49

Słupsk: Teraz są 2 kilometry drogi wyłożonej płytami betonowymi. To zmieni się już za pół roku

Największa inwestycja drogowa w Słupsku będzie wykonana szybciej. Władze miasta zdecydowały, że modernizacja ulic Szafranka i Aluchny-Emelianow na osiedlu Hubalczyków zostanie przeprowadzona w pół roku. Wcześniej zakładano cykl dwuletni.
- Przebudowa prawie dwóch kilometrów ulic, które teraz są wyłożone płytami betonowymi, ma kosztować prawie 5 milionów złotych - mówi wiceprezydent Słupska Marek Biernacki.

- Planowaliśmy wiosną rozstrzygnąć przetarg i przeprowadzić inwestycję w dwa lata. W tym i przyszłym roku. Mamy jednak pewne przesunięcia w budżecie, związane z wyburzeniami budynków w centrum. Możemy więc przeznaczyć dodatkowe środki na modernizację ulic na tym osiedlu. Zdecydowaliśmy w związku z tym, że obie ulice zostaną przebudowane do późnej jesieni jeszcze w tym roku. Wiemy jak ważna to sprawa dla mieszkańców tego najszybciej rozwijającego się osiedla w mieście - dodaje wiceprezydent Słupska.

SAMOCHODÓW I DOMÓW PRZYBYWA, A ULIC NIE

Tymczasem mieszkańcy, oprócz remontu tych ulic, domagają się wprowadzenia nowych rozwiązań umożliwiających lepsze skomunikowanie osiedla Hubalczyków ze śródmieściem. Chodzi o połączenie ulic Gdyńskiej oraz Hubalczyków z drogą gminną przy obwodnicy oraz o budowę ronda przy ulicy Łady-Cybulskiego.

- Pojawił się też postulat przebicia ulicy Aluchny-Emelianow do ulicy Sucharskiego, doświetlenie budowanej ścieżki rowerowej do Głobina, a nawet przedłużenie ulicy Racławickiej do ulicy Hubalczyków. Takie są pomysły mieszkańców na rozładowanie korków na ulicy Bohaterów Westerplatte. To jest największy problem, bo samochodów przybywa, domów i mieszkań przybywa, a ulic niestety nie - mówi niezależny radny Robert Danielkiewicz.

WŁADZE: NASZYM CELEM DOMKNIĘCIE RINGU

Władze Słupska jednak podkreślają, że pracują nad kolejnymi etapami miejskiego ringu i nie zamierzają wprowadzać tymczasowych, zastępczych rozwiązań. - Nie chcemy wprowadzać erzacu, naszym celem jest domknięcie ringu wokół miasta. Nad tym pracujemy, to naprawdę rozwiąże kłopoty komunikacyjne Słupska - podkreśla wiceprezydent Marek Biernacki.

Przemysław Woś/mich