Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Andrzej J. Gojke

środa,

15 marca 2017

12:00

Wiosna za pasem, a w pasie... coraz ciaśniej. Dlatego zaczynamy ćwiczyć

Aura na szczęście zachęca do aktywności i dbałości o formę. Z tej niektórzy wyszli, stąd poruszenie w siłowniach i większy ruch w sklepach i serwisach rowerowych. Choć prawdziwy boom dopiero przed nami, na majówkę.

Właśnie przed długim weekendem większość klientów przypomina sobie o tym, że nie przygotowali roweru do sezonu – mówi Robert Lewandowski, mechanik ze sklepu rowerowego w Oliwie.

- Zachęcamy już teraz, by odpowiednio wcześniej zadbać o sprzęt, wtedy bez kolejek i na spokojnie możemy dokonać wszelkich napraw - dodaje. A większy ruch w sklepach i serwisie już jest.

TRZEBA PRZEJRZEĆ SPRZĘT

Przygotowanie sprzętu do sezonu to przede wszystkim oględziny kół, łańcucha, sprawdzenie hamulców. Największym problemem jest rdza. Rowery są pordzewiałe, bo są albo przechowywane w wilgotnym miejscu, albo zostały odstawione nieumyte i w takim stanie przechowywane były to teraz. Póki co kolejek do przeglądu nie ma. Usługi serwisowe wykonywane są w ciągu 48 godzin.

CIAŚNIEJ TAKŻE NA SIŁOWNIACH

Coraz ciaśniej robi się też na siłowniach. Większy ruch jest już zauważalny od kilku tygodni. - Jest cieplej, zmieniliśmy kurtki na wiosenne i dla większości to sygnał, że trzeba działać - mówi Mirosław Kwiatek, trener personalny.

- To faktycznie ostatni dzwonek dla tych, co jeszcze nie zaczęli ćwiczyć – by na wakacje na plaży prezentować smukłą sylwetkę - dodaje. A żeby cieszyć się wysportowaną sylwetką w czasie wakacji należy ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu. By treningi przyniosły lepsze rezultaty, warto też zadbać o odpowiednią dietę.

Aleksandra Nietopiel/mar