Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

środa,

15 marca 2017

08:31

W marcu jak w garncu, czyli niezdecydowana wiosna. Wietrznie i chłodno [PROGNOZA POGODY]

Wiosna wciąż nie może zdecydować się na przyjście z rozmachem. Choć mrozów już nie ma, a i słońce czasem wyjrzy zza chmur, wciąż jest dość chłodno i wietrznie.
Tak będzie również w najbliższych dniach. W środę słońce będzie raczej schowane za chmurami, choć niewykluczone są również przejaśnienia. Warto mieć przy sobie małą parasolkę, albo kurtkę z kapturem, bo może także popadać.

MA BYĆ TROCHĘ LEPIEJ, ALE...

Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu dnia pogoda ma się poprawiać. Będzie coraz bardziej słonecznie, a opady stopniowo zanikną. Termometry pokażą od 7 do 9 stopni Celsjusza.

Dobrze jednak mieć przy sobie coś, co ochroni nas przed wiatrem, bo ten będzie dzisiaj wyjątkowo silny - od 30 do nawet 70 kilometrów na godzinę.

NOC POCHMURNA

W nocy podobnie. Na niebie pojawi się sporo chmur. Temperatura - od 2 do 4 stopni. Synoptycy ostrzegają także przed wiatrem, który może wiać z prędkością 60 km/h.

CO JUTRO?

Co nas czeka jutro? Także sporo chmur, z których lokalnie może spaść deszcz lub mżawka. Na termometrach od 6 do 8 stopni Celsjusza. Ciepła kurtka będzie konieczna, bo wygląda na to, że silny wiatr nie odpuści, choć po południu może trochę osłabnąć.

Noc chłodna - od 2 do 5 stopni Celsjusza. Wiatr - odwrotnie niż za dnia. Na początku słaby, wzmagający się stopniowo do umiarkowanego i silnego. Może wiać z prędkością nawet 60 kilometrów na godzinę.

mar