Wiadomości
Eksperci odpowiadali na pytania słuchaczy Radia Gdańsk. Fot. Radio Gdańsk/Wiktor Miliszewski

poniedziałek,

13 marca 2017

20:13

Słuchacze Radia Gdańsk spotkali się z lekarzami. Zadbaj razem z nami o swoje zdrowie! [NOWY CYKL]

Można posłuchać, zapytać i się zbadać. Radio Gdańsk wspólnie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym wystartowało z nowym cyklem spotkań ze słuchaczami zainteresowanymi tematyką zdrowia: "Bądź zdrów - bez kolejki!".

W poniedziałek w Studiu im. Janusza Hajduna gościli znani ortopedzi: wynalazca sztucznego ścięgna prof. dr hab. Tomasz Mazurek oraz dr hab. n. med. Rafał Pankowski, który opracował i opatentował urządzenie do operacyjnego leczenia skrzywień kręgosłupa.

WSKAZÓWKI MEDYCZNE W RADIU

Na pierwszym spotkaniu zjawiło się kilkadziesiąt osób. - Mam problemy z biodrem, więc jak tylko usłyszałam, przyszłam tu, by pozyskać kilka wskazówek ortopedycznych - mówiła jedna ze słuchaczek obecna w naszym studiu.

- Mam problemy z kręgosłupem, przechodzę często rehabilitacje. Przyszłam z nadzieją, że dowiem się czegoś więcej o swoim schorzeniu - dodawała inna.


CYKL SPOTKAŃ

Zapis całego spotkania pojawi się na naszej antenie w czwartek 16 marca po 17:30. Spotkania lekarzy i naukowców GUMed ze słuchaczami Radia Gdańsk odbywać będą się cyklicznie, w drugi poniedziałek miesiąca. Prowadzą je Joanna Matuszewska i Joanna Stankiewicz, autorki audycji radiowej Bądź zdrów, której można słuchać w każdy czwartek po 11:00 na antenie Radia Gdańsk.

 

Aleksandra Nietopiel/mili


Zobacz Galerię