Wiadomości
Niezwykła przemiana Moniki Honory Fot. Archiwum prywatne

sobota,

11 marca 2017

19:00

Jedząc zupy schudła ponad 40 kg. Teraz uczy innych gotować i jeść [ROZMOWA]

- Właściwie przez całe życie byłam osobą nie tyle z nadwagą, co otyłą. Przy wzroście 165 cm ważyłam ponad 100 kg. Po wielu nieudanych próbach odchudzania, które zawsze kończyły się efektem jojo, postanowiłam zawalczyć o siebie po raz ostatni. I wtedy pojawiły się właśnie zupy - opowiada Monika Honory. Dziś jej historia inspiruje tysiące odchudzających się osób, a ona sama pisze książki i prowadzi warsztaty dietetyczne.

Monika Honory nazywa siebie holistycznym ekspertem od spraw odchudzania.

- Gdy podjęłam kolejne wyzwanie dotyczące odchudzania, moim celem było pobudzić metabolizm. Szukałam takiego rozwiązania, które zdrowo pozwoli mi stracić nadmiar kilogramów. Monotonii powiedziałam "nie". Chciałam móc jeść to, na co mam ochotę, różnorodnie, bo wiedziałam, że gdy byłam na dietach, to zawsze miałam ochotę na to, co jest zabronione i czekałam, aż będę mogła to zjeść. I wtedy pojawiły się zupy. Dzięki swojej półpłynnej konsystencji i dzięki temu, że są zdrowe, oczyszczają organizm i odśluzowuja jelita, których kondycja jest niezwykle istotne w procesie odchudzania - opowiada Monika Honory.

PONAD 40 KILOGRAMÓW MNIEJ

Ścisła faza odchudzania u Moniki Honory trwała cztery miesiące. Jedząc kilka rodzajów zup dziennie, gotowanych zgodnie z kilkoma fundamentalnymi zasadami, schudła 20 kg. Następnie poszczególne posiłki zaczęła zastępować nie płynnymi, ale zdrowymi daniami. W ciągu kolejnych czterech miesięcy schudła następne 20 kg. Tak bardzo pobudziła metabolizm, że w ciągu ośmiu miesięcy zrzuciła ponad 40 kg!

Dziś Monika Honory opracowała własny system walki ze zbędnymi kilogramami. Nazywa się "Przemiany". Napisała także książkę z przepisami na zdrowe zupy.

Jakie zupy odchudzają? Jakie są zasady, których bezwzględnie trzeba się trzymać chcąc gotować zdrowe, odchudzające zupy? Monika Honory odwiedziła redakcję Radia Gdańsk. Zdradza kilka swoich sekretów i podpowiada, jak osiągnąć sukces w odchudzaniu.

Więcej szczegółów w audycji Eweliny Potockiej "Gotuj się na weekend"


ep/mich