Wiadomości
Ulicę Świętokrzyską w te wakacje prawdopodobnie czeka remont Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski

środa,

08 marca 2017

18:53

Drogowcy chcą spowolnić kierowców na Świętokrzyskiej w Gdańsku. Żeby było bezpieczniej

Chcą zmusić kierowców do przestrzegania przepisowej prędkości. Gdańscy drogowcy wprowadzają kolejne rozwiązania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na łukach ulicy Świętokrzyskiej przed Kowalami.

W ubiegłym roku na tej drodze doszło do ponad 90 kolizji i wypadków. Do znaków ostrzegawczych i odblasków umieszczonych na krawędziach jezdni, drogowcy dodadzą inne elementy, spowalniające ruch.

DRGANIA I DODATKOWE OZNAKOWANIE

Jak mówi Michał Piotrowski z urzędu miasta, w poprzek ulicy drogowcy zainstalują pasy, które powodują wibracje samochodu, w momencie gdy pojazd na nie najeżdża. Dodatkowo na łukach, w jezdni zatopione będą duże wykrzykniki i ostrzeżenia przed wypadkami.

Mieszkańcy tych okolic nie mają wątpliwości, że problemu wypadków by nie było, gdyby kierowcy przestrzegali przepisowej prędkości. - Wielu zamiast 50 km/h, jedzie tam nawet 30 kilometrów więcej - przyznają kierowcy.

BĘDZIE REMONT

Ulicę Świętokrzyską w te wakacje czeka też remont. Drogowcy naprawią odcinki między Bergiela i Wieżycką oraz przy Guderskiego.

Jeden z pechowych łuków za Kowalami będzie przebudowany w ramach tak zwanej Nowej Świętokrzyskiej. Dokładny termin inwestycji nie jest jednak znany.

 

Sebastian Kwiatkowski/mmt