Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

środa,

08 marca 2017

17:39

"Moje ciało mój wybór" vs "Aborcja zabija". Manifestacje feministek i narodowców w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób wzięło udział w Trójmiejskiej Manifestacji "Pod Jedną Parasolką", zorganizowanej z okazji światowego dnia kobiet. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele ruchów narodowych i pro life.
13. Trójmiejska Manifestacja "Pod Jedna Parasolką" rozpoczęła się o godz. 17:00. Uczestniczki Manify wyruszyły spod Pomnika Sobieskiego na Targu Drzewnym i i ulicami Głównego Miasta przeszły na Targ Węglowy.

Na miejscu pojawiło się także kilku przedstawicieli ruchów narodowych i pro life. Trzymali w ręku transparenty, na których widniały hasła przeciwko aborcji.W południe na placu przed hotelem Scandic przy Podwalu Grodzkim w Gdańsku pojawiło się kilkadziesiąt kobiet. To w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Mieszkanki Trójmiasta domagały się m.in. aborcji na życzenie, szerokiego dostępu do antykoncepcji (w tym tzw. tabletki „dzień po”), rozdziału państwa od Kościoła, egzekwowania przepisów Konwencji Antyprzemocowej czy poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet.

Po marszu w klubie B90 rozpoczął się charytatywny koncert pod hasłem "Solidarność jest Kobietą!". W trakcie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Centrum Praw Kobiet - organizacji, która od ponad 20 lat wspomaga kobiety w trudnych sytuacjach życiowych.

Zagrali m.in.: We Hate Roses, Oczi Cziorne, White Starlite, Tymon Tymański i SIKSA.

mich/mmt

Zobacz Galerię