Wiadomości
Wojewódzka Poradnia Leczenia Zeza i Niedowidzenia Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

wtorek,

07 marca 2017

19:17

Hokeiści z Gdańska na usługach doktora Clowna. Specjalna "terapia" dla małych pacjentów

Wzięli kije i krążki, spakowali kaski i sportowe ubrania. Ale zamiast na trening pojechali do... szpitala. Hokeiści z MH Automatyka Gdańsk odwiedzili we wtorek małych pacjentów w szpitalu przy Wejhera. Sportowcy już od jakiegoś czasu pomagają wolontariuszom z fundacji Dr Clown przywrócić uśmiechu na buziach maluchów.


- Jesteśmy tu już trzeci raz z rzędu myślę, że będzie znowu fajnie. Pokażemy dzieciom sprzęt, postrzelamy z nimi, jak będą chciały. Staramy się jak możemy - sami mamy z tego frajdę. Każdy by się cieszył, że może pomóc i sprawdzić dzieciom radość - mówił Radiu Gdańsk Kacper Różycki.


KAŻDEGO TYGODNIA INNY SZPITAL

- Gdański oddział Fundacji Dr Clown odwiedza dzieci w szpitalach w Gdańsku, Gdyni w Tczewie i Starogardzie Gdańskim. Staramy się każdego tygodnia odwiedzić każdy szpital - mówi Natalia Budzyńska (vel Doktor Smerfetka) z fundacji.

TERAPIA ŚMIECHEM I ZABAWĄ

Znakiem rozpoznawczym Fundacji Dr Clown są kolorowe peruki i czerwone okrągłe nosy. Przebrani wolontariusze - głównie improwizując - niosą radość małym pacjentom, by choć na chwilę zapomnieli o bólu i chorobie. W ten sposób realizują "Terapię Śmiechem i Zabawą".


Aleksandra Nietopiel/puch


Zobacz Galerię