Wiadomości
Wizualizacja dodatkowej kondygnacji w ZSZiO w Żukowie fot. kartuskipowiat.com.pl

piątek,

17 lutego 2017

07:50

Nie ma chętnych na wykonanie przebudowy zespołu szkół w Żukowie. Ceny zbyt wysokie

Ponad miesiąc trwają poszukiwania firmy, która zaprojektuje i wybuduje nadbudowę piętra w Zespole Szkół przy ul. Gdyńskiej w Żukowie. Na razie żadna z firm, które zgłosiły się do przetargu w styczniu, nie zaproponowała korzystnej dla powiatu oferty.
W przetargu wzięły udział trzy firmy. OBIS 2 z Wrocławia zaproponowała kwotę 7 503 000 zł, Climatic z Michałowic 6 534 510,15 zł, a Tym-Bud z Pruszcza Gdańskiego 5 889 320 zł.

Najkorzystniejsza z ofert została jednak odrzucona z powodu braku środków. Jak podkreśla starosta kartuski Janina Kwiecień w rozmowie z portalem expresskaszubski.pl, na inwestycję przeznaczono 5 043 000 zł, czyli o ponad 800 tys. mniej niż wynosi najkorzystniejsza zaproponowana oferta.

NOWA KONDYGNACJA = WIĘCEJ MIEJSCA DO NAUKI

Remont zakłada dobudowę piętra i zewnętrznej windy w żukowskim zespole szkół. Dzięki nowej kondygnacji, ma powstać miejsce nauki dla uczniów na kierunkach związanych z transportem i logistyką.

Projekt modernizacji szkół obejmuje cały powiat kartuski. W jego ramach planowana jest także zmiana wyposażenia Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach oraz program staży i praktyk dla uczniów ZSZiO w Żukowie i ZST w Kartuzach. Na oba te przedsięwzięcia uzyskano dofinansowanie w wysokości 11,5 mln zł.

ROZSTRZYGNIĘCIE NIEBAWEM

Kolejny przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie piętra w ZSZiO w Żukowie został już ogłoszony. Potrwa do 23 lutego.

expresskaszubski.pl/dr