Wiadomości
Radni przegłosowali budowę nowej podstawówki. Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

czwartek,

16 lutego 2017

14:23

Zamiast połączenia szkół, będzie nowa podstawówka. "Za sześć lat jedną z nich będziemy musieli zlikwidować"

Ustka likwiduje gimnazjum i tworzy trzecią podstawówkę. Radni odrzucili projekt burmistrza miasta, który nie chciał powołania dodatkowej szkoły.

Budynek gimnazjum, nauczyciele i uczniowie mieli być częścią podstawówki numer dwa. - Dodatkowa szkoła podstawowa to dla nas wydatek rzędu ośmiu milionów w ciągu siedmiu lat - argumentuje wiceburmistrz Ustki Bartosz Gwóźdź-Sproketowski.

"NIE CHCEMY 30-OSOBOWYCH KLAS"

Radni jednak uznali, że pieniądze nie są najważniejsze. - Reforma oświaty to likwidacja gimnazjów, ale nie dzieci. Nie chcę klas trzydziestoosobowych, pracy na dwie lub trzy zmiany. Na takie kształcenie nie możemy sobie pozwolić - mówi radny Przemysław Nycz.

PROBLEM ODŁOŻONY W CZASIE?

Część radnych jednak miała wątpliwości czy tworzenie nowej szkoły ma sens. - Żaden z projektów, ani burmistrza ani radnych, nie rozwiązuje problemu przepełnienia szkoły podstawowej numer 1. Za sześć lat moim zdaniem staniemy przed wyborem, którą z trzech podstawówek zlikwidować. Kto wtedy spojrzy w oczy rodzicom? - tłumaczy radny Adam Brzóska.

Za powołaniem dodatkowej podstawówki w Ustce głosowało dziewięciu radnych, czterech było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

 

Przemysław Woś/mili