Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

czwartek,

16 lutego 2017

14:00

Aquapark w Słupsku projektowany od nowa. Pieniądze na dokończenie budowy trzeba pożyczyć z banku

Aquapark w Słupsku projektowany od nowa. Zmiany dotyczyć będą głównie wnętrza parku wodnego. - Obiekt będzie bardziej funkcjonalny - zapowiada prezes spółki Trzy Fale Grzegorz Juszczyński.
- Przede wszystkim zmiany dotyczą trzeciej kondygnacji, tam rezygnujemy z dużej strefy saun na rzecz miejsca na klinikę, która będzie wynajmowana. Przeprojektowana zostanie też strefa fitness, saun i siłownie. Poza tym przenosimy tam biura z pierwszego piętra. Powstanie też plac zabaw dla dzieci. Zmiany dotyczą właśnie ciągów komunikacyjnych. Będzie więcej miejsc na gabinety zabiegowe i sala konferencyjna.

Rozebrane zostaną też dwie z trzech trybun dla kibiców przy basenie sportowym. W zamian powstaną miejsca rekreacyjne, w tym grota solna. Od nowa zostanie też zaprojektowany i zbudowany dach parku wodnego. - Poza dźwigarami dach musi być rozebrany i zbudowany od nowa. Nie ma innego wyjścia - mówi prezes Juszczyński.

PIENIĄDZE NA DOKOŃCZENIU BUDOWY Z KREDYTU

Dokończenie parku wodnego w Słupsku kosztować ma 18 milionów złotych. Baseny zostaną otwarte jesienią przyszłego roku. Przynajmniej tak deklarują władze spółki Trzy Fale, które zarządzają budową.

Park wodny w Słupsku miał zostać otwarty w czerwcu 2012 roku. Baseny miały kosztować 58 milionów złotych. Dziś już wiadomo, że koszt wyniesie około 90 milionów złotych. Pieniądze na dokończenie budowy spółka Trzy Fale pożyczy z banku. Spółka negocjuje udzielenie kredytu z czterema bankami. Latem chce rozstrzygnąć przetarg i wyłonić głównego wykonawcę, który dokończy aquapark.

Przemysław Woś/mich