Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

środa,

15 lutego 2017

13:26

Ułatwienia dla cudzoziemców na Pomorzu. Teraz wnioski o pozwolenie na pracę także w Słupsku

Ułatwienia dla cudzoziemców w województwie pomorskim. Od środy mogą składać wnioski i pozwolenia na pracę i pobyt również w Słupsku. Teraz uruchomiono tutaj dodatkowy wydział zamiejscowy w Delegaturze Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Od teraz można tu załatwić wszystkie sprawy związane z cudzoziemcami, ale na razie przyjmujemy wnioski. Dokumenty są przesyłane do Gdańska i tam wydawane są decyzje. Docelowo jednak chcemy całą procedurę przeprowadzać na miejscu, ale potrzebujemy trochę czasu, by to wdrożyć. Przepisy w tej mierze są dość obfite - mówi Jarosław Ziętkiewicz, dyrektor wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

WYDZIAŁ OBSŁUGI CUDZOZIEMCÓW

W ciągu roku w Słupsku ma powstać całkowicie samodzielny wydział obsługi cudzoziemców. Teraz zatrudnia czterech urzędników, docelowo pracować w nim będzie osiem osób.

W ubiegłym roku wnioski o pozwolenia na pobyt i pracę złożyło około dziesięciu tysięcy osób. Głównie Ukraińców. Dokumenty można składać na czwartym piętrze Delegatury Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku przy ulicy Jana Pawła Drugiego.

Przemysław Woś/mich