Wiadomości
fot. archiwum ZOO

wtorek,

14 lutego 2017

15:45

Czy koty obchodzą Walentynki? W oliwskim zoo na pewno!

"Walentynki pod znakiem kota" czekały na wszystkich, którzy odwiedzili oliwskie zoo 14 lutego. Można było podzielić się miłością z futrzanymi przyjaciółmi. To zaledwie przedsmak obchodów Międzynarodowego Dnia Kota.
W dniu zakochanych można było dowiedzieć się o miłości w świecie zwierząt, wierności i zwyczajach godowych. Na przybyłych czekały quizy, konkursy i niespodzianki.

- Słońce świeci, hormony pracują, panuje wielka radość wśród zwierząt, zdarzają się tzw. pitongi, czyli radosne podskoki. Wiosna swoje robi - śmieje się Grażyna Naczyk, kierownik Działu Dydaktycznego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

Dla wszystkich, którzy we wtorek się spóźnili, już 17 lutego czeka kolejna porcja atrakcji. To święto wszystkich kotów - zarówno dachowców, jak i egzotycznych olbrzymów. O 12:00 w sali dydaktycznej wyświetlana będzie specjalna prezentacja.

NIEDZIELA POD ZNAKIEM KOTÓW I MIŁOŚCI

Kulminację obchodów Walentynek i Międzynarodowego Dnia Kota zaplanowano na 19 lutego. O 11:00 w sali dydaktycznej zaprezentowany będzie materiał o życiu kotów, które podziwiać można w gdańskim zoo. Jest to tak zwana wspaniała dziewiątka, czyli: lew, tygrys, puma, gepard, serwal, ryś, żbik i kot arabski.

Odbędą się także warsztaty "Kocie Lepionki" prowadzone przez rzeźbiarza Tomasza Zabrockiego. Animatorka Anna Franek zachęcać będzie do rękodzielnictwa ekologicznego. Można będzie również wziąć udział w konkursach edukacyjnych.

WYJĄTKOWA KSIĘGA PAMIĄTKOWA

Zachęcamy każdego, kto odwiedzi zoo, do robienia zdjęć gdańskim kotom. Fotografie można później przesłać za pośrednictwem strony oliwskiego zoo z dopiskiem "Walentynki 2017". Zebrana w ten sposób galeria zdjęć utworzy unikatową księgę pamiątkową.

Można także oddawać głosy na ulubionego kota w oliwskim zoo.

Przypominamy też, że cały czas trwa konkurs na imiona dla dwóch nowych uroczych gryzoni - malutkich kabiparek.Hanna Berenthal


Zobacz Galerię