Wiadomości
fot. Miasto Wspólne

piątek,

10 lutego 2017

15:33

Ulica Abrahama w Gdyni otrzyma nowe życie. Jury wybrało projekt [WIZUALIZACJE]

Konkurs na koncepcję zagospodarowania Abrahama pomiędzy ulicami 10 Lutego i Batorego, który zorganizowało stowarzyszenie Miasto Wspólne, wygrali studenci Politechniki Gdańskiej Tomasz Jażdżewski i Maja Bazylko. W Gdynia InfoBox zorganizowany został wernisaż prac "Zmieniamy Abrahama".
- Chcieliśmy stworzyć coś na kształt salonu miejskiego modernistycznej Gdyni. To ma być przede wszystkim przestrzeń przyjazna pieszym - przekonują studenci.

JUŻ NIEDŁUGO ZOBACZYMY NOWĄ ODSŁONĘ UL. ABRAHAMA

- Projekt wchodzi bardzo szybko w fazę realizacyjną. Na podstawie tej koncepcji chcemy ogłosić przetarg na przygotowanie dokumentacji i niezwłocznie przystąpić do działania. Już niedługo będziemy świadkami, jak ten fragment Gdyni zupełnie się zmienia - powiedział Wojciech Szczurek, prezydent miasta - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
hbbbbbbbbb


Zmiany na Abrahama zostaną częściowo sfinansowane z pieniędzy budżetu obywatelskiego a częściowo z budżetu miasta. Dokładny koszt poznamy po przetargu na przebudowę, która powinna rozpocząć się w tym roku.

WSPÓLNA INICJATYWA

Z inicjatywy stowarzyszenia Miasto Wspólne, we współpracy z Politechniką Gdańską studenci mieli szansę pokazać swoje pomysły na przebudowę Abrahama w ramach konkursu architektonicznego. Projekt zmian na ulicy wygrał w głosowaniu w budżecie obywatelskim.

Sylwester Pięta/amo