Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

wtorek,

07 lutego 2017

11:32

Nie będzie liceum w Conradinum. W zamian - szkoła branżowa nastawiona na branżę morską

XVIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum w Gdańsku do wygaszenia. Taka uchwała została podjęta w poniedziałek przez Komisję Edukacji i w czwartek głosowana będzie podczas sesji przez radnych.

- Nowym pomysłem miasta na przyszłość Conradinum jest utworzenie tu pięcioletniego technikum i zainwestowanie pieniędzy, które miasto przeznacza na rozwój szkół branżowych i techników - wyjaśnia gdańska radna dr Żaneta Geryk.

ŻADEN NAUCZYCIEL NIE STRACI PRACY

Jak podkreśla radna, taka decyzja podyktowana jest również małym zainteresowaniem nauką w tej szkole. W tej chwili w każdym roczniku utworzono tu zaledwie po jednym oddziale klasowym.

- Nikt z nauczycieli nie straci pracy, a warto podkreślić, że kadra ma pracę w innych placówkach, które funkcjonują w ramach tego zespołu szkół. Nie docierały też do nas żadne sygnały od związków zawodowych. Wszyscy uczniowie są powiadomieni o zmianach i wiedzą, co ich czeka w przyszłości. Nie będzie żadnych przenosin, uczniowie dokończą naukę w tym samym miejscu - dodaje Żaneta Geryk.

Wygaszenie placówki nastąpi w 2019 roku.

Ewelina Potocka/mich