Wiadomości
Szkoła w Kulicach po wielu latach może doczekać się sali gimnastycznej. Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

czwartek,

19 stycznia 2017

12:40

Jest szkoła, ale nie ma sali gimnastycznej. To się zmieni... po pół wieku [ZDJĘCIA]

Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach koło Pelplina doczeka się wreszcie sportowej sali. Choć o tej potrzebie mówiło się od wielu lat, to teraz szansa na budowę obiektu jest realna. Do 25 stycznia potrwa składanie ofert na wykonanie projektu budowlanego. Inwestycja miałaby ruszyć w przyszłym roku.

Sala o wymiarach 12 na 24 metry wraz z zapleczem sanitarnym i pokojem dla nauczyciela ma być dobudówką do istniejącego budynku szkoły - mówi Tomasz Czerwiński z Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.

W budynku znajdą się też szatnie, toalety z prysznicami i podnośnik dla niepełnosprawnych umożliwiający dostęp do sali i szkoły.

MARZENIA POKOLEŃ

O tym, jak bardzo sala sportowa potrzebna jest we wsi, wiedzą uczniowie i mieszkańcy Kulic. - Ta sala to spełnienie marzeń wielu pokoleń - mówi Radiu Gdańsk dyrektorka kulickiej szkoły Elżbieta Chrzonowska. - W tym roku szkoła obchodzi pięćdziesięciolecie i przez ten czas nie mieliśmy sali gimnastycznej. Zajęcia z wychowania fizycznego do tej pory w sezonie wiosenno-letnim odbywają się na boisku przy szkole, a jesienią i zimą w holu placówki mówi - dyrektorka.

- Wiadomość, że ta sala rzeczywiście może powstać, jest wielka radością dla wszystkich - dodaje z nadzieją w głosie.

Pod opieką Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach jest 170 dzieci, w tym przedszkolaki. Wiele z nich ma na swoim koncie sportowe osiągnięcia, a sala, zdaniem dyrekcji i urzędników, tylko pomoże w ich rozwijaniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sala gimnastyczna przy placówce będzie gotowa w 2018 roku. Wartość inwestycji wstępnie szacowana jest na około 3-4 miliony złotych.

Kulice to jedna z większych wsi w gminie Pelplin, liczy około tysiąca mieszkańców.

Aleksandra Nietopiel/mro

Zobacz Galerię