Wiadomości
Fot. BOB Redzikowo

czwartek,

12 stycznia 2017

11:38

Klasa wojskowa w Słupsku. Szkoleniem zajmą się mundurowi z bazy w Redzikowie

W Słupsku powstanie klasa wojskowa, której szkoleniem zajmą się mundurowi z bazy w Redzikowie. Nauka zacznie się we wrześniu w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.
W czwartek podpisano porozumienie pomiędzy szkołą a Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie.

- Chcemy, by zajęcia praktyczne na naszym terenie odbywały się co najmniej raz na dwa tygodnie - mówi kapitan Sebastian Radziwonka, pełniący obowiązki dowódcy bazy w Redzikowie. - Mowa o zajęciach typowo taktycznych, z regulaminów, kształtowania postaw patriotycznych, ogniowe, strzeleckie, a także z wychowania fizycznego, pod kątem wojskowym, a więc również walka wręcz. Szkoła chce także, by w rolę nauczycieli wcielili się żołnierze amerykańscy służący w bazie w Redzikowie - mówi dyrektor Barbara Zakrzewska.

LOGISTYKA I NAUKA ANGIELSKIEGO

- Żołnierze amerykańscy byli u nas i jesteśmy po wstępnych rozmowach. Muszą uzyskać zgodę swojego dowództwa. Myślimy przede wszystkim o nauce logistyki z uwzględnieniem warunków amerykańskich, a także nauce języka angielskiego. W tym wypadku żołnierze Stanów Zjednoczonych byli lektorami dla naszych uczniów - dodaje dyrektor.

Na chętnych czeka trzydzieści miejsc. Edukacja rozpocznie się od pierwszej klasy szkoły średniej.

Przemysław Woś/mich