Wiadomości
Impas w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku trwa Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

środa,

11 stycznia 2017

17:26

Marszałek województwa ocenił szpital w Słupsku. Związkowcy: "Mówimy dwoma językami"

Nie będzie dymisji prezesa Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku. Marszałek województwa dobrze ocenia zmiany wprowadzone w placówce przez Andrzeja Sapińskiego, ale nie wyklucza korekt.

Związki zawodowe żądają dymisji prezesa, bo Andrzej Sapiński zapowiedział zwolnienia pracowników. Po spotkaniu z marszałkiem województwa związkowcy zdania nie zmienili.

- Wciąż mówimy dwoma językami. My - pacjentów, pracowników i mieszkańców - a zarząd województwa i prezes wskaźnikami. W tej sytuacji trudno o porozumienie, aczkolwiek mam wrażenie, że pan marszałek nie wiedział wszystkiego o planach redukcji zatrudnienia - mówi Grzegorz Sikora, rzecznik prasowy Forum Związków Zawodowych.

"NADAL TRZEBA TO POPRAWIAĆ"

Wicemarszałek województwa pomorskiego Paweł Orłowski podkreśla, że szpital w Słupsku ma coraz lepsze wyniki finansowe i musi się zmieniać dla pacjentów.

- Jeśli chodzi o rozwój szpitala, jakość świadczonych świadczeń, dużo lepsze wyniki finansowe, zmniejszanie strat, które szpital ponosił, to to na pewno trzeba ocenić pozytywnie. Ten wynik w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo mocno się poprawił. To nie oznacza, że szpital jest w dobrej sytuacji finansowej, co oznacza, że nadal trzeba to poprawiać i optymalnie nim zarządzać.

MOŻLIWE ZAOSTRZENIE PROTESTU

Paweł Orłowski podkreślił, że zapowiedziany plan restrukturyzacji zatrudnienia w szpitalu będzie jeszcze konsultowany z pracownikami na każdym oddziale. Związkowcy tymczasem nie wykluczają zaostrzenia protestu.

Przemysław Woś/mmt