Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

środa,

11 stycznia 2017

10:30

Wahania ciśnienia, śnieżyca i silny wiatr. Gwałtowna zmiana pogody [PROGNOZA]

Słońce, bezchmurne niebo i mróz - taka aura choć wielu cieszy, szybko się skończy. Nadchodzi znacząca zmiana w pogodzie. Przed nami opady śniegu i silny wiatr. Już możemy to odczuwać, bo gwałtownie spada ciśnienie.

Zima pełną parą zaatakowała w ubiegły czwartek. Sparaliżowany został ruch na wielu pomorskich drogach, sztorm na Bałtyku wyrządził ogromne szkody między innymi w Ustce czy Trójmieście. Pogoda uspokoiła się dopiero w weekend. Teraz synoptycy prognozują kolejne załamanie.

Z Północy nadciąga cyklon Dieter. Przepędzi znad Polski zimne powietrze i zanieczyszczenia, wraz z niskim ciśnieniem przyniesie podniesienie temperatury. Poza tym, sprowadzi opady śniegu. Największa zmiana w nocy ze środy na czwartek.

ŚRODA POCZĄTKOWO SPOKOJNA

Środa rozpoczęła się bardzo mroźnie, miejscami rano było nawet minus 13 stopni Celsjusza. W ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać, a od Zachodu postępować będą opady śniegu. Maksymalnie na termometrach zobaczymy od minus 6 do minus 4 stopni, nad morzem około minus 2 stopnie.

Wiatr przybierze na sile i po południu będzie już wiał w porywach do 80 km/h. Miejscami pojawią się więc zawieje śnieżne.

W nocy opady śniegu, nad morzem deszcz ze śniegiem. Te - jak potwierdza synoptyk - będą trwały do piątku. Temperatura od minus 5 stopni do minus 1 stopnia nad morzem.

- Dziś w nocy przewidujemy gwałtowne wahania ciśnienia - dodaje dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Gdyni.

ZACHMURZONY CZWARTEK

W czwartek zachmurzenie obejmie już cały region. Będzie cieplej - od 1 do 3 stopni Celsjusza, ale utrzyma się silny wiatr, w porywach do 65 km/h. Cały czas mają utrzymywać się opady śniegu.

mich