Wiadomości
Policjanci z Sopotu razem z funkcjonariuszami z Hiszpanii w trakcie Euro 2012. Fot. KMP Sopot

środa,

11 stycznia 2017

09:17

Sto tysięcy złotych dla policjantów z Sopotu. Więcej patroli w piątkowe i sobotnie noce

Sopot przeznaczył w 2017 roku sto tysięcy złotych na rekompensatę dla policjantów za czas służby przekraczający normę określoną przepisami. Ma to związek ze zwiększeniem liczby patroli pieszych w wybranych obszarach miasta.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Komendant Miejski Policji w Sopocie insp. Piotr Bolin podpisali 10 stycznia porozumienie, na mocy którego miasto przekaże dodatkowe środki na policyjne patrole w mieście.

BEZPIECZNEJ W PIĄTKOWE I SOBOTNIE NOCE

Służba będzie pełniona w wymiarze 8 godzin w formie umundurowanych patroli pieszych i zmotoryzowanych, w godz. od 20.00 do 7.00, głównie w piątki i soboty, a w inne dni tygodnia w zależności od istniejących potrzeb związanych ze zwiększonym ruchem turystycznym i odbywającymi się na terenie miasta imprezami, kulturalnymi, rozrywkowymi, sportowymi i innymi uroczystościami.

WIĘCEJ POLICJI W CENTRUM SOPOTU

- Na wniosek policji przekazujemy środki finansowe na dodatkowe patrole piesze, szczególnie patrole ścisłego centrum Sopotu, aby zapewnienie bezpieczeństwa na głównym deptaku nie odbywało się kosztem innych rejonów naszego miasta. Z niecierpliwością czekamy na mobilny komisariat, który, mam nadzieję, jeszcze przed wakacjami zostanie przekazany sopockiej komendzie. Zapewne wpłynie to na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w Sopocie - mówi Jacek Karnowski prezydent Sopotu.


puch