Wiadomości
III LO po raz kolejny okazało się najlepsze na Pomorzu. Fot. Agencja KFP/Andrzej J. Gojke

wtorek,

10 stycznia 2017

17:25

Trzy trójmiejskie licea na liście 50 najlepszych w Polsce [RANKING PERSPEKTYWY]

Gdyńskie liceum nr III oraz gdańska "Trójka" i "Piątka" znalazły się w pierwszej 50. najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce według rankingu Perspektywy 2017.

III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni uplasowało się najwyżej, bo na 7. miejscu. W porównaniu do ubiegłego roku to jednak spadek o jedno miejsce.

NIE TYLKO GDYNIA

Ex aequo 46. miejsce zajęły dwa gdańskie licea – III LO im. Bohaterów Westerplatte i V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. W drugiej 50. znalazły się też: Gdańskie Liceum Autonomiczne, VI LO im. Wacława Sierpińskiego z Gdyni i II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Wł. Pniewskiego w Gdańsku.

 

 


TECHNIKA RÓWNIEŻ SPOZA TRÓJMIASTA

Z kolei w rankingu techników najwyżej, bo na 48. miejscu, uplasowało się gdańskie Technikum nr 8 w CKZiU nr 2. W pierwszej setce znalazły się też: słupskie Technikum nr 5 w ZS Ekonomicznych i Technicznych oraz Technikum nr 2 w ZSZiO z Kartuz.

Ranking Perspektywy 2017 przygotowano na podstawie kilku kryteriów, osobno dla liceów i dla techników. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Pod uwagę brane są także sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

 

Ranking liceów ogólnokształcących Perspektywy 2017:

 

Więcej szczegółów na stronie Perspektywy >>> TUTAJ

 

Ewelina Potocka/mili