Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

wtorek,

10 stycznia 2017

14:38

Przypalanie papierosami, polewanie wodą i przemoc seksualna. Współlokatorzy słupszczanina zatrzymani

Cztery osoby z zarzutami, trzy w areszcie. Bulwersująca sprawa znęcania się nad mieszkańcem Słupska trafiła do prokuratury.
Mężczyzna był przypalany papierosami, polewany wodą i molestowany seksualnie. Ofiara to 22-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna pracował w Koszalinie i tam z innymi zatrudnionymi w firmie mieszkał w wynajętym przez pracodawcę domu. Sublokatorów było kilku. Czwórka z nich zaczęła się nad 22-latkiem znęcać.

Był polewany wodą, miał twarz i całe ciało przypalane papierosami, zmuszano go do picia alkoholu i zażywania substancji odurzających. Był też przez innych mężczyzn poddawany różnym czynnościom seksualnym. 22-latek po przyjeździe do Słupska zgłosił się na policję, a następnie do prokuratury.

ZATRZYMANO 4 OSOBY 

Wszczęto śledztwo, które słupska prokuratura przekazała do Koszalina. Zatrzymano czterech mężczyzn, którym postawiono zarzuty znęcania się nad 22-latkiem. - Trzy osoby tymczasowo aresztowano, czwarty z mężczyzn jest pod dozorem policji - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

- Poszkodowany zostanie przesłuchany przez sąd. To procedura, która pozwala na uniknięcie późniejszych przesłuchań i składania zeznań przez ofiary przemocy. Chodzi o to, by oszczędzić tej osobie dodatkowego stresu i wracania do tych zdarzeń - dodaje prokurator Gąsiorowski.

OD 5 DO 10 LAT WIĘZIENIA 

Śledczy wciąż zbierają dowody w sprawie. Podejrzanym grozi do pięciu lat więzienia. Jeśli prokuratorzy dojdą do wniosku, że znęcanie miało charakter szczególnie okrutny, zagrożenie karą wzrośnie do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Przemysław Woś/jK