Wiadomości
Mieszkańcy zaznaczają jakie zmiany im najbardziej pasują. Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

wtorek,

10 stycznia 2017

13:26

Słupsk wprowadza zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej. Mieszkańcy wysyłają swoje uwagi

Rekordowe zainteresowanie zmianami w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Słupsku. Do Zarządu Infrastruktury Miejskiej wpłynęło ponad sto pięćdziesiąt uwag od mieszkańców.

- Niemal wszystkie opinie były ciekawe i pomogły nam wprowadzić korekty - mówi Marcin Grzybiński ze słupskiego ZIM.

ZDANIE MIESZKAŃCÓW


W Słupsku zostaną dodane dwie nowe linie autobusowe, cztery zmienią trasy przejazdu, jedna już została zlikwidowana. Pojawił się też nowy system elektronicznego kupowania biletów.

- Chodziło głównie o zmiany godzin odjazdu autobusów tak, by lepiej skorelować je z innymi liniami. Dzięki uwagom mieszkańców udało nam się lepiej powiązać komunikację miejską z podmiejską i regionalną. Bardzo pozytywne opinie zebrały dwie nowe linie autobusowe, które proponujemy. Były uwagi dotyczące lokalizacji przystanków. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od marca. Jedna linia, numer 11 do Dębnicy Kaszubskiej, już została zlikwidowana. Od 1 stycznia działa też już nowy system biletu elektronicznego - tłumaczy Marcin Grzybiński.

ZIM CZEKA NA OPINIE


ZIM zakończył już konsultacje nowego rozkładu. - Ale uwagi można nadsyłać na bieżąco - zapewnia Marcin Grzybiński. - Na pewno nie zostawimy ich bez odpowiedzi.

 

Przemysław Woś/mili