Wiadomości
Lufthansa Systems Poland jest również uznanym dostawcą oprogramowania dla podmiotów sektora logistycznego oraz finansowego. Na zdjęciu wizualizacja zakończonego III etapu budowy kolejnej części kompleksu. Fot. Materiały prasowe

wtorek,

10 stycznia 2017

18:50

Lufthansa Systems Poland przenosi się do Alchemii. "Warunki techniczne będą sprzyjać rozwojowi w Gdańsku"

Polski oddział Lufthansa Systems przenosi siedzibę do kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Firma wynajęła prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych w budynku Argon i przeprowadza się z innego biurowca w mieście.

Lufthansa Systems z siedzibą we Frankfurcie nad Menem obsługuje ponad 300 klientów z branży lotniczej. Jest obecna na polskim rynku od 1998 roku i obecnie zatrudnia w Gdańsku ponad 550 specjalistów, głównie z branży IT i lotniczo-kosmicznej.

LEPSZY KOMFORT PRACY

Przenosiny siedziby do Alchemii związane są z konkretnymi planami firmy. Poza tym, chodzi między innymi o spełnienie wymagań technicznych (dot. bezpieczeństwa energetycznego i bezpieczeństwa danych) oraz o podwyższenie komfortu pracy.

- Zmiana siedziby w Polsce to kolejny, ważny etap w rozwoju naszej firmy - mówi dr Ireneusz Zalewski, prezes Zarządu Lufthansa Systems Poland. - Chcemy zapewnić naszym specjalistom jak największy komfort pracy oraz optymalne warunki do rozwoju. Nowe biuro w kompleksie Alchemia pozwoli nam na stworzenie nowoczesnej, zróżnicowanej oraz inspirującej przestrzeni do pracy.

- Bardzo się cieszymy, że Lufthansa Systems Poland wybrała na swoją nową siedzibę właśnie Alchemię - odpowiada Sławomir Gajewski, prezes Zarządu spółki Torus, dewelopera Alchemii. - Wierzymy, że warunki techniczne, infrastruktura i lokalizacja budynku Argon w pełni zabezpieczą potrzeby firmy i będą sprzyjać jego dynamicznemu rozwojowi w Gdańsku.

Firmę Lufthansa Systems Poland w negocjacjach reprezentowała firma CBRE. - W wyborze nowej siedziby kierowaliśmy się w dużym stopniu kwestią komfortu pracy oraz bezpieczeństwa. Zwracaliśmy uwagę na zagadnienia dotyczące wentylacji i klimatyzacji, dostępu do światła dziennego oraz oświetlenia stanowisk pracy, jak również udogodnień dla rowerzystów - dodaje Mariusz Wiśniewski, senior associate director w CBRE.

KOLEJNY PIERWIASTEK

Argon to prestiżowy budynek Alchemii, ulokowany u zbiegu al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską. Ma 14 pięter i kształt litery H. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na wrzesień 2017 roku.

mich