Wiadomości
Pieniądze trafiły na konto podopiecznych domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku Fot. www.korczak.gdansk.pl

poniedziałek,

09 stycznia 2017

19:08

Miesiąc zbiórki i 35 tysięcy dla domu dziecka. To zasługa słuchaczy Radia Gdańsk

35 tysięcy złotych znalazło się na koncie Gdańskiej Fundacji Korczaka. To zasługa słuchaczy Radia Gdańsk, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na samochód dla podopiecznych Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Wpłat dokonało około 130 osób. Dzięki temu uda się zaspokoić jedną z najważniejszych potrzeb domu dziecka - sprawny samochód. A wszystko zaczęło się od pomysłu w kilku wyjątkowych głowach. Najpierw kupienia prezentów na Mikołajki i gwiazdkę.

- Akcja bardzo szybko zagrała w naszym radiu, wśród naszych pracowników. Przypomnę, że dziennikarzom i nie tylko bardzo szybko udało się zebrać pieniądze i kupić prezenty najpierw mikołajkowe, potem świąteczne. Równoległe urodził się pomysł by pomóc zebrać pieniądze na busa - wyjaśnił Robert Silski z Radia Gdańsk, który koordynował akcją charytatywną.


NOWY ROK... U MECHANIKA

Dzieci korzystają z busa, który co chwilę ląduje w warsztacie. Nie trzeba było czekać długo na kolejną taką sytuację. Nowy rok bus domu dziecka przywitał właśnie u mechanika.

- Musieliśmy oddać nasz samochód do warsztatu. Naprawa potrwa około dwóch tygodni. Niestety spadł śnieg i naszym dzieciom będzie trudno poruszać się po mieście. Jakoś spróbujemy sobie z tym poradzić - mówiła dyrektor Domu im. Korczaka w Gdańsku Ilona Puckowska-Pociask.

W pierwszej połowie tego roku powinny pojawić się środki na nowy samochód od Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Placówka tymczasem nie kończy zbiórki pieniędzy na drugiego busa.


KONTYNUACJA ZBIÓRKI

- Wielkie dzięki! My będziemy kontynuować zbieranie pieniędzy, bo nie ukrywam, że 35 tysięcy złotych to jeszcze nie jest kwota, która pozwoli nam kupić teraz samochód używany w pełni sprawny, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom - przyznaje Ilona Puckowska-Pociask.

Zbiórka będzie prowadzona między innymi podczas Jasełek przygotowanych przez dzieci z domu przy Abrahama. Jasełka będzie można obejrzeć w trójmiejskich kościołach. W najbliższą niedzielę obejrzą je chętni w parafii Świętej Jadwigi Królowej w Bojanie. Początek o godzinie 10.30. Dzieci odwiedzą także parafie w Gdyni Pogórzu oraz Gdańsku Ujeścisku.

Dowolną kwotę nadal można przekazać tu:
GDAŃSKA FUNDACJA KORCZAKA "KOCHAJ I DAWAJ PRZYKŁAD" PKO Bank Polski
66 1020 1811 0000 0402 0269 8504

Magdalena Manasterska/amo