Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki, Radio Gdańsk, aukcje.wosp.org.pl

wtorek,

10 stycznia 2017

08:44

Wylicytuj lot samolotem z Robertem Biedroniem, posłuchaj muzyki i pomóż potrzebującym! XXV finał WOŚP już w niedzielę

XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to kolejna okazja, by pomóc najbardziej potrzebującym i świetnie się bawić. Akcja startuje już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia. Co zaplanowano na Pomorzu? Sprawdziliśmy.

GDAŃSK

W Gdańsku zarejestrowało się osiem sztabów Orkiestry, a z charakterystycznymi puszkami chodzić będzie blisko 1200 wolontariuszy. W tym roku miasto wystawia na licytacje przejazd kołem widokowym, spersonalizowaną ławkę w Parku Oliwskim czy koszulkę z podpisami piłkarzy ręcznych kadry Polski.

O godz. 15:00 rozpoczną się występy zaproszonych gwiazd. Scena stanie na Targu Węglowego, a pojawią się na niej m.in. Brathanki, José Torres, Szymon Chodyniecki, Farba, Łosoś i Kipi Samba. Standardowo przed 20:00 rozbłyśnie światełko do nieba, a następnie przewidziano pokaz fajerwerków.

Pomorska Kolej Metropolitalna SA postanowiła wesprzeć w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wystawiając na charytatywną aukcję WOŚP jeden z ostatnich zachowanych przez fragmentów oryginalnej szyny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej! Szczegóły >>> TUTAJ.

GDYNIA

Tutaj światełko do nieba zostanie wystrzelone o 20:00 na parkingu przy CH Riviera. Wcześniej jednak przewidziano pokazy, licytacje, występy i zbiórki pieniędzy do puszek w zamian za charakterystyczne serduszko. U części wolontariuszy płacić będzie można kartą.

Tradycyjna licytacja odbędzie się w Teatrze Miejskim o 18:00. Zdobyć będzie można m. in. samochód terenowy, koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem oraz wycieczkę do fabryki Ferrari. Poza tym na licytacje wystawione zostaną karnety na festiwal filmowy, Open'era, do teatru, zaproszenie na kolację z Januszem Palikotem czy tęczowy parasol od Barbary Nowackiej. 

Atrakcje będą także w centrach handlowych: Batory, Riviera, Klif, Szperk oraz w Centrum Aktywności Seniora i w Teatrze Miejskim.