Wiadomości
Fot. mat. prasowe

poniedziałek,

09 stycznia 2017

13:33

Z Gdańska do Hollywood. Asystory medyczne znowu podbijają świat filmu

Pochodzą z Gdańska i występowały już na planie filmu o agencie 007. Teraz asystory pomorskiej firmy Design Medica zobaczyć można w hollywoodzkiej superprodukcji Assassin’s Creed.

Kolejny producent zachwycił się gdańskimi asystorami medycznymi firmy Design Medica i wykorzystał je na planie filmowym. Gdańskie meble medyczne pojawiają się w superprodukcji -  Assassin's Creed (premiera w Polsce 6 stycznia 2017) z Michael Fassbenderem w roli głównej, znanym z takich filmów jak "Prometeusz", cyklu filmów "X-Men" czy też "Steve Jobs", za główną rolę w tym filmie nominowany był do Oskara.

RZECZYWISTOŚĆ NA FILMACH

Ideą i celem filmowców jest odpowiednie odwzorowanie rzeczywistości w kręconych scenach. Osoby odpowiedzialne za plan filmowy korzystają z produktów dostępnych na światowym rynku, aby dana scena była jak najbardziej realistyczna.

Dlatego też asystory medyczne gdańskiej firmy pojawiają się w filmach w scenerii szpitalnych łóżek jak w przypadku filmu Assassin's Creed lub fotela dentystycznego w filmie "Spectre". Sprzęt został też wybrany i wykorzystany przez ekipę realizatorską filmu "Spectre".

Doskonałą opinię meblom pomorskiej firmy wystawiła Sophie Newman odpowiedzialna za najlepsze tło akcji nie tylko w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie, ale również w dwóch poprzednich filmach o agencie 007 (Skyfall i Quatum of Solace).

BĘDZIE ŚWIATOWA SIEĆ DYSTRYBUCJI?

Asystory gdańskiej spółki zyskały uznanie i renomę wśród lekarzy różnych specjalności na całym świecie. Zamawiają je stomatolodzy, chirurdzy plastyczni, laryngolodzy oraz ginekolodzy. Doceniane są za funkcjonalność, mobilność oraz design.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki Design Medica - w chwili obecnej skupiają się na spełnianiu oczekiwań stomatologów na całym świecie oraz pozyskaniu partnera, dzięki któremu spółka będzie mogła zdominować rynek tworząc światową sieć dystrybucji, a udział w superprodukcjach filmowych to dla nich zaskakująca i ciekawa przygoda.

amo