Wiadomości
Wypadek na ul. Poniatowskiego w Słupsku, w jego wyniku zmarła 84 l. kobieta Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

sobota,

07 stycznia 2017

12:10

W lutym pod wpływem narkotyków śmiertelnie potrącił pieszą. Grozi mu do 8 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała akt oskarżenia przeciwko Maciejowi R. 27-letni mężczyzna w lutym ubiegłego roku na ulicy Poniatowskiego jadąc fordem focusem potrącił 84-letnią kobietę. Staruszka zginęła na miejscu.
Śledczy ustalili, że kobieta przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, ale badania wykazały, że Maciej R. był pod wpływem środków odurzających. Ponadto jechał zbyt szybko i nie zachował ostrożności wyjeżdżając spod wiaduktu kolejowego. 27-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia i wieloletnia utrata prawa jazdy.

PIJANY KIEROWCA

Śledczy skierowali również do Sądu Rejonowego w Słupsku akt oskarżenie przeciwko 22-letniemu Bartoszowi F. Pijany mężczyzna jechał w kwietniu ubiegłego roku oplem tigra na ulicy Tuwima o 33 km/h za szybko. Stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo.

Jeden z pasażerów Robert D. został ranny, drugi z poszkodowanych Mateusz S. zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu miał ponad siedem dziesiątych promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Bartoszowi F. grozi do ośmiu lat więzienia.

Przemysław Woś/hb