Wiadomości
Fot. Piotr Manasterski Fotograf

czwartek,

05 stycznia 2017

13:32

Zamiecie śnieżne, silny wiatr, naprawdę ostry mróz, a na koniec gołoledź [POGODA NA DŁUGI WEEKEND]

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Pomorza. Na razie zima nie odpuści, a według synoptyków - będzie jeszcze gorzej. Przed nami kilka naprawdę mroźnych i śnieżnych dni.

Noc z czwartku na piątek zapowiada się mroźnie. Będzie przelotnie padać śnieg. Temperatura od -11 do -8 stopni Celsjusza, nad samym morzem około -4 stopnie.

Do tego dojdzie wiatr, który nad morzem będzie porywisty. Może powodować zawieje i zamiecie śnieżne, ograniczające widzialność do 200 metrów.

MROŹNY PIĄTEK

W piątek też będzie padał śnieg, na niebie zobaczymy dużo chmur. W ciągu dnia temperatura od -6 do -4 stopni, nad samym morzem około -2 stopnie. Rano wiatr będzie jeszcze dość silnie wiał.

Naprawdę mroźna noc czeka nas z piątku na sobotę. Temperatura na Pomorzu spadnie do -13 stopni, w głębi regionu nawet do -15 stopni. Jedynie nad morzem nieco "cieplej", czyli -6 stopni. Na szczęście wiatr będzie już znacznie słabszy.

#Alertpomorze: #zima Efekt Morza dziś nad #pomorze. Silna konwekcja i opad krupy (nie grad). Do nocy. @RadioGdansk @Trojmiasto_pl @na_zywo pic.twitter.com/J8LQCXB7Wx

— AlertPomorze (@AlertPomorze) 5 stycznia 2017
NIEBEZPIECZNA NIEDZIELNA GOŁOLEDŹ

Śnieg ma przestać padać do soboty. 7 stycznia synoptycy przewidują -6 stopni, nad morzem około -2 stopnie.

Z kolei w niedzielę szczególnie uważni powinni być kierowcy. Biuro Prognoz ostrzega przed marznącymi opadami. Przewidywane są postępujące od zachodu opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące w deszcz. Lokalnie będą powodowały gołoledź.

mich