Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Ewelina Potocka

piątek,

25 listopada 2016

12:33

Babcia z konsolą. 66-latka i jej miłość do PlayStation [REPORTAŻ]

Najpierw był laptop, potem pierwsza strona internetowa i konsola, na której zaczęła grać, by syn dał jej spokój. Dziś pani Bogusia, 66-latka z Sopotu, nie wyobraża sobie życia bez konsoli do gier. Jak mówi, jest równie dobra jak młodzież, która pasjonuje się grami video.

Bogumiła Bartnik gra na PlayStation 3 i 4, a w swojej kolekcji ma ponad 30 gier.

- Gdy przeszłam na emeryturę, strasznie się martwiłam, co ja zrobię z wolnym czasem, bo jestem typową osobą, jak to niektórzy mówią, z ADHD. Wiedziałam, że chcę się nauczyć obsługi komputera. Początki były bardzo trudne, ale dziś dobijam już trzeciego laptopa - opowiada Ewelinie Potockiej.

- W tajemniczy świat gier wprowadził mnie syn. Przyniósł mi konsolę i namawiał, żebym pograła. Ale ja nie chciałam, w ogóle mnie to nie interesowało. To było takie zawracanie głowy. Tak naprawdę w pierwszą grę zaczęłam grać, by już przestał się mnie dopytywać - mówi.

KTO POWIEDZIAŁ, ŻE KONSOLA JEST TYLKO DLA MŁODYCH?

Wkrótce potem pani Bogusia kupiła PlayStation 2 i 3. - Syn nie wierzył, że ja naprawdę kupię PS3. Ale ja się pytałam: dlaczego nie? Gdzie jest napisane, że to tylko dla młodych? Konsola w domu powinna być dostępna dla wszystkich, jak czajnik czy fotel. Dziś to jest tak, że młody człowiek ma swój pokój i swoją konsolę i wara rodzicom, by chcieli pograć. To ja się pytam, jakby to było, gdyby taki młody człowiek chciał sobie wziąć wędlinę z lodówki, a matka by mu powiedziała: idź stąd, to moja lodówka! Jestem zdania, że dzieci powinny aktywizować rodziców. Wspólne granie na konsoli to jest bardzo fajna sprawa - przekonuje 66-latka.Pani Bogusia chętnie umawia się ze znacznie młodszymi kolegami z sieci, by podejmować rozgrywki typu multiplayer. Jak mówi, kolegów ma młodszych, bo osoby w jej wieku w gry na komputerze, owszem, grają, ale to rzeczy typu Pasjans czy Pająk. - No błagam, z czym do ludzi? - śmieje się pani Bogusia.

MALUJE, PISZE WIERSZE, STUDIUJE, REMONTUJE NO I GRA

66-latka z Sopotu swoją pasją do konsoli zachwyca całą Polskę. Jak przyznaje, film o niej, który obejrzeć można w serwisie You Tube, stał się prawdziwą rewelacją i obejrzało go ponad 150 tysięcy osób. Była też jedną z prelegentek podczas Blog Forum Gdańsk 2016. Aktywna seniorka maluje, pisze wiersze, chodzi na zajęcia z filozofii, Uniwersytet Trzeciego Wieku i uwielbia prace montażowe - swoje sopockie mieszkanie w całości wyremontowała samodzielnie.

Blog pani Bogusi można znaleźć >>> TUTAJ.

Posłuchaj audycji:


ep/mich

Zobacz Galerię

{flv}53065{/flv} Radio Gdańsk/Ewelina Potocka