Wiadomości

Prowadzi:  Super User

11:23

czwartek,

27 października 2016

Sopot nielegalnie pobiera opłaty za parkowanie w soboty. Karnowski: "Będziemy się odwoływać"

Sopot nielegalnie pobiera opłaty parkingowe w soboty. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny. - Odwołamy się - zapowiedział w Radiu Gdańsk prezydent miasta Jacek Karnowski.
Rozmowę Kontrolowaną prowadziła Agnieszka Michajłow.

SOPOCKIE STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA

Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność przepisów dotyczących sobotnich opłat za parkowanie w Sopocie. Wyrok nie jest jednak prawomocny. Władze miasta rozważają odwołanie się od niego. - Stan prawny jest taki, że opłat pobierać nie można - stwierdziła prowadząca.

- Parę miesięcy temu wystąpiliśmy z inicjatywą, żeby to samorządy dokładnie określały, w jakie dni pobieramy opłaty. Otrzymałem poparcie Związków Miast Polskich - tłumaczy prezydent Jacek Karnowski. - Wyrok jest nieprawomocny, nie mamy jeszcze uzasadnienia, pewnie się odwołamy. Jeśli wyrok będzie prawomocny, wtedy go uznamy - dodał.

REFORMA EDUKACJI W SOPOCIE

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wycofuje się reformy oświaty i nie zmienia terminu jej wdrożenia. Agnieszka Michajłow pyta: czy Sopot zdąży?

- Martwimy się o poziom nauczania - odpowiedział prezydent Sopotu. Jego zdaniem, negatywnie odbije się to na uczniach. - Będą uczyć się o rok krócej. Prowadzimy analizy wstępne, ale na razie, nie mamy podstaw programowych. Boli nas, że 6-latkowie nie pójdą do szkół. U nas prawie połowa mieszkańców posłała swoich uczniów do szkół i jest to najlepszy wynik w Polsce. Według mnie, reforma jest zła, wyniki gimnazjów pokazały, że one się obroniły - podkreślił Karnowski.

"NIE DAMY SIĘ KIBOLOM"

W Rozmowie Kontrolowanej prezydent Sopotu odniósł się też do rosnącego napięcia przed niedzielnymi derbami Trójmiasta.

- Zasiądę na trybunie honorowej z zielonym szalikiem - mówi Karnowski. Prezydent Sopotu jest zdania, że policja powinna zrobić porządek ze środowiskiem "kibolskim". - Nie zgodziłem się na żadne chowanie stolików na Monte Cassino. Nie możemy dać się szantażować. Jeśli zaczniemy się chować, możemy od razy oddać miasto "kibolom" - dodał w Rozmowie Kontrolowanej.

Jacek Klejment/mich