Wiadomości
W Słupsku w ramach budżetu obywatelskiego wydano 5.5 miliona złotych. Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

czwartek,

13 października 2016

12:50

Budżet obywatelski w Słupsku z rekordową frekwencją. Jednak dużo nieważnych głosów

Rekordowy budżet obywatelski w Słupsku. Oddano prawie 20 tysięcy głosów. Oznacza to, że w głosowaniu wziął udział co piąty mieszkaniec miasta.
- Do budżetu obywatelskiego zgłoszono 69 projektów, do podziału były dwa miliony złotych - mówi prezydent Słupska Robert Biedroń. - Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie, było ogromne w tym roku. Całość przedsięwzięcia zrealizowaliśmy własnymi siłami oraz dzięki lokalnym firmom, które pomogły nam zorganizować głosowanie.

ZAANGAŻOWANIE MIESZKAŃCÓW

W ramach budżetu zostanie zrealizowanych szesnaście inwestycji infrastrukturalnych oraz przedsięwzięć społecznych. - To projekty, na które mieszkańcy Słupska oddali najwięcej głosów - mówi Iwona Chrapkowska-Wielgomas z urzędu miejskiego w Słupsku. - Niektórzy zbierali podpisy, inni rozklejali plakaty. Budżet obywatelski partycypacyjny na tym właśnie polega. Na współpracy mieszkańców i to nasz wspólny sukces.

5,5 MILIONA

Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Słupsku odbyło się już po raz piąty. W sumie oddano 19 364 głosy, ale aż 3430 oddano błędnie. Najczęstszy błąd polegał w wsparciu więcej niż jednej inwestycji ogólnomiejskiej i dzielnicowej. Nie wpisywano również PESELU. Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego w Słupsku zrealizowano inwestycje o wartości pięciu i pół miliona złotych.

Link do wyników głosowania >>> TUTAJ
Przemysław Woś/rm