Wiadomości
W nowej hali organizowane będą koncerty, mecze i spotkania Fot. Radio Gdańsk/Maciej Bąk

środa,

21 września 2016

09:19

Przywidz ma nową halę sportową. Będzie sport, kultura i bal seniora

Przywidz otworzył nowoczesną halę sportową za 11 milionów złotych. To inwestycja o niespotykanej jak na małą gminę skali, bo obiekt działający przy zespole szkół ma być kompleksem służącym wszystkim okolicznym mieszkańcom.
Wójt Przywidza Marek Zimakowski mówi, że w hali organizowane będą duże imprezy nie tylko sportowe, ale i kulturalne.


- Hala jest pełnowymiarowa i będzie można w niej zagrać we wszystkie gry zespołowe. Mamy też dwa, a może nawet trzy pomieszczenia, które możemy przeznaczyć na powierzchnię komercyjną, taką jak na przykład klub fitness. Do tego bardzo ciekawy element, czyli patio łączące halę ze szkołą. To zadaszona, ogrzewana publiczna przestrzeń, gdzie chcemy organizować spotkania autorskie i koncerty dla młodzieży. Być może uda się tam zorganizować też najbliższy bal seniora - mówi Marek Zimakowski.

14423842 1253152968036337 23052843 oFot. Radio Gdańsk/Maciej Bąk


EKOLOGICZNA HALA

3,5 miliona złotych przeznaczonych na budowę przywidzkiej hali pochodzi z dotacji od rządu i Ministerstwa Sportu. Budynek będzie ekologiczny, bo na jego dachu mają zostać zamontowane ogniwa fotowoltaiczne. W środę o 17:00 na uroczystym otwarciu hali towarzyski mecz siatkówki drużyna Lotosu Trefl Gdańsk rozegrała z japońskim JT Thunders Hiroszima.

Maciej Bąk/mich