Wiadomości
Fot. Marius Arnesen CC BY-SA 2.0

wtorek,

16 sierpnia 2016

19:54

Nowa powieść w Radiu Gdańsk! "Gorzka pomarańcza" Nadii Hamid - odcinki 1-5

"Gorzka pomarańcza" Nadii Hamid opowiada o trudnych życiowych decyzjach i ich konsekwencjach. To prawdziwa historia spisana przez kobietę, która została żoną muzułmanina. Nowa powieść w Radiu Gdańsk, posłuchaj teraz!

Odcinek 1

 

Odcinek 2

 

Odcinek 3

 

Odcinek 4

 

Odcinek 5


Najpierw była wielka miłość, potem "ślub, modlitwa na walizkach" - jak w starym przeboju Haliny Frąckowiak. I skończyło się "pod obcym, gorzkim niebem".

TRUDNE DECYZJE

Połowa lat 80. - młoda gdańszczanka i student z Libii poznają się na prywatce. To miłość od pierwszego wejrzenia, a on tak pięknie opowiada o swoim kraju, o rodzinie... Co naprawdę czeka Nadię, bohaterkę tej opowieści, gdy jako młoda żona znajdzie się w zupełnie obcym sobie świecie? Czy będzie umiała - czy będzie chciała - stać się "żoną muzułmanina", czy pogodzi się ze swoją rolą i pozycją w tej rodzinie?

HISTORIA PRAWDZIWA

To prawdziwa historia, spisana przez kobietę, która zostawiła swój kraj i bliskich dla wielkiej miłości - a potem musiała walczyć o przetrwanie, o przyszłość dzieci, o prawo do wolności.

Poruszającą powieść Nadii Hamid "Gorzka pomarańcza" czyta Małgorzata Oracz. Można ją usłyszeć na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku o godz. 5.10 i 20.50. Kolejne odcinki będą również publikowane na stronie radiogdansk.pl.