Wiadomości
Tak ma wyglądać nowy hotel Fot. Materiały prasowe

piątek,

01 lipca 2016

17:27

Bursztynowe pokoje, a na dole winiarnia i restauracja. Na Długim Targu powstaje nowy hotel [WIZUALIZACJE]

Będzie w nim 90 pokoi na czterech piętrach, a na parterze część usługowa. Na Długim Targu powstaje nowy hotel. Inwestorem jest polsko-niemiecka firma deweloperska Von der Heyden Group, a operatorem będzie sieć IBB Hotel Collection. W piątek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

- Hotel będzie zajmował trzy kamienice - mówi inwestor Adam Trybusz.

GDAŃSKA FASADA

- Świetnie wkomponuje się w zabudowę Głównego Miasta. Frontowa fasada będzie poddana odświeżeniu i zachowa swój charakter. Ta od strony Mieszczańskiej będzie też typowo gdańska, ale o jej wyglądzie jeszcze dyskutujemy. Wnętrze będą nowoczesne, jasne, świetliste i wygodne. Myślę, że powinny wszystkim się spodobać. Pokoje droższe będą bardziej konserwatywne, ale wszystkie będą utrzymane w dobrym stylu. W hotelu pomieścimy łącznie 180 osób, w 90 pokojach. Na razie trudno powiedzieć, jakie usługi będą na parterze. Dyskutujemy o tym. Długi Targ jest ulicą handlową. Może trzeba pomyśleć nie tylko o restauracji, ale też o miejscu, gdzie można kupić aparat czy odprasować koszulę - mówi Adam Trybusz.

RESTAURACJA I WINIARNIA?

Główny projektant hotelu Michał Skwarło, nie wyobraża sobie, by od strony Długiego Targu, było coś innego niż restauracja. - Te przedproża są urokliwe. Przy jednym z nich jest rzeźba Bachusa, więc aż się prosi, by była tam przyzwoita winiarnia.

BURSZTYNOWY MOTYW

Pokoje będą miały motywy geometryczne, a przewodnim kolorem będzie bursztynowy. - Myślę, że wnętrza będą na tyle uniwersalne, że spodobają się i młodym i seniorom. Będą miały przyjazdy charakter. Nie są zindywidualizowane, będą wyglądały podobnie. Motyw graficzny, który jest w logo hotelu, czyli taka mozaika bursztynowych kwadratów, będzie powtarzała się w każdym pokoju. Będą one różnie układane, ale motyw pozostanie spójny - zapowiada Tomasz Wojtkowiak z TOYA Design, który zaprojektował wnętrza.

IBB Hotel Długi Targ ma być gotowy we wrześniu przyszłego roku. Będzie miał standard trzech i pół gwiazdki.

Joanna Stankiewicz/mich

Zobacz Galerię