Wiadomości
Jarosław Wałęsa Mateusz Ochocki

środa,

01 czerwca 2016

18:29

Jarosław Wałęsa przez KOD odejdzie z PO? Na razie zawiesił członkostwo

Europoseł Jarosław Wałęsa zawiesił swoje członkostwo w PO. Potwierdził to szef klubu Platformy i jej lider na Pomorzu Sławomir Neumann. Przyczyna? Najprawdopodobniej poszło o KOD.

Neumann twierdzi, że powody decyzji europosła na razie nie są mu znane. 

"OTRZYMAŁEM PISMO"

- Otrzymałem pismo jako szef regionu pomorskiego od europosła Jarosława Wałęsy z prośbą o zawieszenie w prawach członka Plaformy - powiedział.

Dodał, że rozmawiał z Wałęsą, który przebywa za granicą, telefonicznie i umówił się na rozmowę w tej sprawie za dwa tygodnie - kiedy europoseł wróci do Polski.

POSZŁO O KOD?

Zazwyczaj dobrze poinformowany portal 300polityka.pl, twierdzi, że przyczyną decyzji europosła PO ma być niezadowolenie z decyzji partii o braku zaangażowania w marsz Komitetu Obrony Demokracji, który odbędzie się 4 czerwca. Marsz KOD organizowany jest w ramach obchodów rocznicy wyborów w 1989 r. Grzegorz Schetyna miesiąc temu zapewniał, że politycy Platformy Obywatelskiej wezmą w nim udział.

4 czerwca to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich obchodzony w rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, w Parlamencie Europejskim zasiada od 2009 roku. Wcześniej, w latach 2005-2009 był posłem PO. Z Platformą związany jest od 2005 roku.

IAR/pp

_