Wiadomości
Beata Szydło na konferencji prasowej mówiła o zamachach w Brukseli. Fot. x-news.pl

wtorek,

22 marca 2016

14:38

Beata Szydło: "Terroryści poczynają sobie coraz śmielej. Jednak Polska jest bezpieczna"

22 marca nastąpiła seria tragicznych zamachów w Brukseli. Premier Polski Beata Szydło zorganizowała konferencję prasową, na której informowała o sytuacji Polski po eksplozjach w stolicy Belgii.

Beata Szydło zaznaczała, że Polska musi być skuteczna w swoich działaniach. - Terroryści, którzy czyhają na bezpieczeństwo obywateli państw europejskich, poczynają sobie coraz śmielej - mówiła.

WZMOŻONE KONTROLE

Premier jednocześnie uspokajała, że Polacy nie muszą bać się zagrożenia terrorystycznego. - Mogę zapewnić polskich obywateli, że są bezpieczni. Wszystkie służby są w pogotowiu. Będą wzmożone kontrole tam, gdzie powinno się to odbywać: na dworcach, na lotniskach... Po to, żeby obywatele czuli się bezpieczni - zapowiadała.

POLSKA JEST BEZPIECZNA

Mimo wzmożonej kontroli, Beata Szydło zaznaczała, że podwyższony stopień bezpieczeństwa nie zostanie wprowadzony. - W tej chwili Polska jest państwem bezpiecznym. Nie ma podstaw, by wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa - wyjaśniała.

TRAGEDIA W BRUKSELI

Konferencja prasowa została zorganizowana po tragicznych zamachach terrorystycznych, które miały miejsce nad ranem w Brukseli. Zamachowcy doprowadzili do dwóch wybuchów na lotnisku Zaventem w stolicy Belgii. Trzecia eksplozja miała miejsce w metrze.

Według najświeższych doniesień mediów, w wyniku zamachów zginęły 34 osoby, ponad 130 zostało rannych. Wśród poszkodowanych znalazło się dwóch Polaków. Prezydent Andrzej Duda poinformował, że to pracownicy służby celnej, którzy przebywali na delegacji

Wiktor MiliszewskiX-news.pl