Wiadomości
Nowe inwestycje mają przyciągać turystów przez cały rok Źródło: Stoprocent

sobota,

27 lutego 2016

09:00

Hel będzie miał nowe oblicze. Powstanie hotel i nowe centrum miasta [ZDJĘCIA]

Szykują się duże zmiany w Helu. Nowe inwestycje mają zmienić oblicze miasta i przyciągnąć turystów przez cały rok. Pracownia STOPROCENT Architekci opracowała projekt rewitalizacji terenów poprzemysłowych.


W Helu jest już mniej kutrów rybackich, sama funkcja Helu jako ośrodka obsługi rybołówstwa też już wygasa. Dlatego w mieście pojawiła się potrzeba rewitalizacji terenów poprzemysłowych. W miejsce dawnych zakładów magazynowania i przetwórstwa rybnego, pojawi się nowe centrum miasta, nastawione głównie na ruch turystyczny.

ZMIENIONE OBLICZE NABRZEŻA

Przede wszystkim zmieni się nabrzeże portu rybackiego. Dziś nie jest ono najmocniejszą stroną miasta. Turystów, którzy przypływają tu na przykład tramwajem wodnym, witają zaniedbane bary i budki z pamiątkami. To miejsce ma radykalnie zmienić się diametralnie.

Przebudowane zostaną falochrony, a na samym nabrzeżu powstanie wielopoziomowy hotel, który ma przypominać z wyglądu nadbudówkę statku pasażerskiego. Na parterze znajdą się restauracje, bary i lokale usługowe, a wyżej - pokoje hotelowe.

WIĘKSZY RUCH W PORCIE

Projekt zakłada powstanie głównego placu miejskiego przy zbiegu ulic Żeglarskiej, Morskiej i Maszopów, w bliskim sąsiedztwie ratusza oraz bulwarów nadmorskich.
mich

Zobacz Galerię