Wiadomości
Fot. UM Elbląg

poniedziałek,

25 stycznia 2016

14:39

W Elblągu ferie już trwają. Dzieci nie mogą narzekać na nudę

W Trójmieście dopiero za trzy tygodnie, tymczasem w sąsiednim Elblągu dzieci i młodzież już cieszą się feriami zimowymi. Uczniowie z Elbląga nie mogą narzekać na nudę podczas ferii zimowych.

Bezpłatna ofertę ciekawych zajęć zorganizowało tam ponad 20 różnych instytucji. To między innymi biblioteki, muzeum oraz kluby sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład strzelnica. By oddać 10 strzałów z wiatrówki, nierzadko trzeba czekać w kolejce godzinę. - Trochę się dłuży, ale i tak nie mam co robić w domu, a tu przynajmniej sobie postrzelam - przyznaje 10-letni Kacper.

5-LATEK NA STRZELNICY

Instruktorzy strzelectwa są trochę przerażeni, bo na strzelnicę przyszły nawet bardzo małe dzieci. - Taki 5-latek nie utrzyma broni sam, musimy mu pomagać celować – wyjaśnia instruktor Jan Fiodorczyk.

EKSPERYMENTY CHEMICZNE I ZAJĘCIA Z WIZAŻU

Oprócz zajęć sportowych na odpoczywające dzieciaki w Elblągu czekają eksperymenty chemiczne (w tym przypadku ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba wcześniej się zarezerwować), zajęcia z wizażu, warsztaty plastyczne i gry na afrykańskich bębnach.

WYKAZ ZAJĘĆ W INTERNECIE

Rodzice z dziećmi podróżują po Elblągu ze specjalnie wydanym folderem z wykazem zajęć. Broszura przed feriami była rozdawana uczniom w szkołach. Szczegóły znajdują się również na oficjalnej stronie elbląskiego urzędu.

Marek Nowosad/mich