Wiadomości
Paweł Adamowicz i uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego fot. Radio Gdańsk/Maria Raszkiewicz

środa,

24 września 2014

14:38

Nowe boiska przy V LO w Gdańsku. "Nie możemy się doczekać wf-u"

Jeszcze nie tak dawno było tu tylko boisko z dziurami, teraz powstał nowoczesny kompleks sportowy. Zakończyła się budowa nowych obiektów przy V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. W uroczystym otwarciu wziął udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

szpalerDwa istniejące już boiska zmodernizowano, pokryto nowoczesną i bezpieczną nawierzchnią. Zostały wyposażone w urządzenia sportowe, a także ogrodzone specjalnymi panelami. - Na nowych boiskach można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i ręczną. Już nie możemy się doczekać wf-u, mówiła uczennica V LO w rozmowie z reporterką Radia Gdańsk.

Obok boisk powstała bieżnia i miejsce do trenowania rzutów kulą. Wykonano także chodniki, drogę i parkingi. Teren został również oświetlony.

Gościem specjalnym uroczystości był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na początku przeszedł pod szpalerem florecistów a po wygłoszeniu przemowy wykonał symboliczny rzut do kosza. Dyrektor V LO Elżbiecie Piszczek przekazał pięć piłek przeznaczonych do rożnych sportów. - Te boiska to już 55 obiekt z ponad 100, które w mieście planujemy oddać do użytku, mówił prezydent Gdańska. Koszt inwestycji to 850 tysięcy złotych.

vlo 1vlo 6
dr/mat