Wiadomości
(Fot.Agencja KFP/Anna Rezulak)

piątek,

14 stycznia 2022

14:27

Uczcili pamięć Pawła Adamowicza. Dalszy ciąg uroczystości upamiętniających zamordowanego prezydenta Gdańska

W piątek 14 stycznia kontynuowane są uroczystości związane z trzecią rocznicą tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.
W auli gmachu biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczystość święta szkoły - chodzi o powołanee przed dwoma laty Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza. Piotr Adamowicz, brat zamordowanego prezydenta, były dziennikarz, a dziś poseł Koalicji Obywatelskiej, powiedział, że choć potocznie mówi się, że czas leczy rany, nie jest tak do końca.

O godzinie 14:00 w Galerii Palowej w Ratuszu Głównego Miasta została otwarta wystawa "Cisza. Gdańscy fotoreporterzy Prezydentowi". Na godzinę 18:00 zaplanowano mszę świętą w intencji Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej, po której odbędzie się modlitwa międzywyznaniowa przy grobie zamordowanego prezydenta.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku w wyniku zadania mu ran przez zamachowca podczas udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W grudniu ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, po prawie trzech latach śledztwa, skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zatrzymanemu zaraz po zbrodni Stefanowi W. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

 

PAP/MarWer