Wiadomości
(Fot. ZDiZ w Gdyni)

sobota,

15 stycznia 2022

13:39

Jak bumerang wraca temat dylatacji na Estakadzie Kwiatkowskiego. Od poniedziałku kolejne prace i kolejne utrudnienia

W poniedziałek 17 stycznia rozpocznie się montaż pierwszej z trzech nowych dylatacji na łącznicy zjazdowej z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Janka Wiśniewskiego. Prace potrwają około trzech tygodni.

– Zamówione wcześniej dylatacje musiały zostać wykonane na konkretny wymiar i są dopasowane do danego miejsca, stąd taki czas oczekiwania. Ale trafiły już do wykonawcy, który wymieni uszkodzone elementy. Montaż konstrukcji rozpocznie się w poniedziałek na łącznicy zjazdowej z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Janka Wiśniewskiego – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace nie spowodują zawężeń na głównej trasie Estakady Kwiatkowskiego. Zmian w organizacji ruchu można spodziewać się na łącznicy zjazdowej w ulicę Janka Wiśniewskiego, nie zostanie ona jednak zamknięta, a ruch na niej zostanie utrzymany. Wymiana dylatacji prowadzona będzie etapami, najpierw na prawej stronie łącznicy, później na lewej. W trakcie prac ruch będzie przekładany, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości.


KOLEJNE PRACE WIOSNĄ

– W ramach działań naprawczych wykonawca wymieni uszkodzoną dylatację. Prace będą polegały na demontażu uszkodzonego urządzenia, przygotowaniu miejsca pod nowe i zamontowaniu dylatacji oraz odtworzeniu nawierzchni i izolacji obiektu w miejscu remontu. Wiosną tego roku odbędzie się również wymiana dylatacji na odcinku Trasy Kwiatkowskiego między ulicą Morską a Obwodnicą Trójmiasta. Czekamy z rozpoczęciem prac ze względu na trwający okres zimowy, który mógłby wydłużyć zaplanowane roboty. Te prace będą wymagały większych zmian w organizacji ruchu. O szczegółach będziemy jeszcze informować – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Do uszkodzenia dylatacji na Trasie Kwiatkowskiego na pierwszym wiadukcie od strony ul. Morskiej, w kierunku Obwodnicy doszło w listopadzie ubiegłego roku. Uszkodzenie było spowodowane przez wzmożony ruch samochodów ciężarowych.

Problemy na Estakadzie Kwiatkowskiego pojawiają się regularnie kilka razy w roku. Sami drogowcy prace naprawcze nazywają "respiratorem", mającym potrzymać będącą w tragicznym stanie trasę "przy życiu" (>>>WIĘCEJ). Także mieszkańcy drwią z liczby problemów z dylatacjami. Absurdalność sytuacji postanowili przedstawić na memach (>>>WIĘCEJ).

Najbliższe prace zostaną wykonane w ramach utrzymania dróg w Gdyni.

 

oprac. MarWer