Wiadomości
Aby uzyskać pomoc strażaków, należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską straży (Fot. Gov.pl)

sobota,

15 stycznia 2022

07:48

Cel to dobra zabawa w bezpiecznych warunkach. Strażacy oferują pomoc w przygotowaniu sztucznego lodowiska

Dajcie nam wodę, a zrobimy wam lodowisko. To oferta pomorskich strażaków skierowana między innymi do szkół. Pod hasłem "Bezpieczne lodowiska" kryje się pomoc w przygotowaniu ślizgawki, na przykład na boisku.

- Jest to zawsze bezpieczniejsze niż nieznane naturalne akweny, które bywają zdradliwe - mówi aspirant sztabowy Tomasz Richert z gdyńskiej straży pożarnej.

Prace przy sztucznym lodowisku zajmują czasem cały dzień. - Najlepiej wylać je na jakiejś płycie z krawężnikiem. Można przygotować wał ze śniegu lub folii. W zależności od warunków pogodowych wodę trzeba wylewać kilkukrotnie, tak by tafla była przyzwoita - dodaje ratownik.

DZIECI ZADOWOLONE

Ostatnio gdyńscy strażacy podobne lodowisko wylewali w Babich Dołach. Zwróciła się o to rada dzielnicy.

- Jako dziecko też z takich ślizgawek korzystałem w latach osiemdziesiątych. Kiedy je teraz wylaliśmy, to widać było ten sam uśmiech i radość na twarzach dzieci. Coś niesamowitego! Potem podziękowania płynęły przez cały następny tydzień - wspomina zastępca dowódcy jednostki z Oksywia.

KONTAKT ZE STRAŻAKAMI

Aby uzyskać pomoc strażaków, należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską straży. Ważne jest zabezpieczenie dostępu do wody i zgoda właściciela terenu.

 

Sebastian Kwiatkowski/pb