Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

czwartek,

13 stycznia 2022

09:58

Kolejna afera w kościerskim schronisku. Jeden z pracowników prowadził auto pod wpływem narkotyków

Pracownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie zatrzymany za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków - dowiedział się nasz reporter. Patrol skontrolował go w środę wieczorem na ulicy Przemysłowej. Piotr J. prowadził służbowe auto.

Około 21:00 "drogówka" zatrzymała do kontroli dacie. Za kierownicą siedział 42-latek. Był trzeźwy, ale jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków.

Policjanci wykonali test, który wykazał w organizmie mężczyzny amfetaminę. Piotr J. został zatrzymany i przewieziony na badanie krwi.

- Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu. Od wyników zależy, czy odpowie za wykroczenie, czy za przestępstwo. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony - powiedział aspirant sztabowy Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

WCZEŚNIEJSZE KONTROWERSJE

42-latek jest pracownikiem kościerskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i jechał służbowym samochodem. Kierownik placówki Marta Jargieło powiedziała naszemu reporterowi, że mężczyzna został zwolniony. Później przesłała nam oświadczenie w tej sprawie.

- Zdarzenie miało miejsce po godz. 20:00, czyli już nie w godzinach pracy tego mężczyzny. Pracował do godziny 16:00. Był zatrudniony na umowę zlecenia. Ponadto miał wyraźny zakaz korzystania z samochodu służbowego poza godzinami pracy. Samowolnie użył auta. Od 1 stycznia tego roku wprowadziłam dyżury kierowców schroniska, nie ujmujące już tego pracownika - napisała w przesłanym do nas oświadczeniu.

Prokuratura w Sopocie cały czas prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się nad psami w kościerskim schronisku. Zdaniem byłych pracowników były kierownik miał bić zwierzęta pałką. Nikt na razie nie usłyszał zarzutów. Więcej na ten temat piszemy >>>TUTAJ oraz >>>TUTAJ.

 

 

Grzegorz Armatowski/mk