Wiadomości

środa,

12 stycznia 2022

18:30

Daniel Obajtek o fuzji Orlenu z Lotosem, tarcza antyinflacyjna i ochrona danych osobowych [CZWARTEK W RADIU GDAŃSK]

Co nowego przyniesie fuzja Orlenu z Lotosem? Czy histeryczna reakcja opozycji na owe działania może mieć racjonalne uzasadnienia? Na te i inne aktualne tematy Jarosław Popek podyskutuje z "Gościem Dnia Radia Gdańsk", którym będzie Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. Zapraszamy do słuchania punktualnie od godz. 8:30.

Niższy podatek na żywność, paliwo oraz gaz, czyli Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Kto z niej skorzysta? Jaka jest przyszłość rynku paliwowego w Polsce po fuzji Orlenu z Lotosem? Kontrowersyjny wyrok w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. Czy Jakub Żulczyk pozostanie bezkarny za obrażanie głowy państwa? Te tematy poruszymy w "Komentarzach Radia Gdańsk". Gośćmi Michała Pacześniaka będą Małgorzata Puternicka, blogerka i publicystka związana z portalem Gdańsk Strefa Prestiżu oraz Piotr Piotrowski, wykładowca akademicki, redaktor "Gościa Niedzielnego". Początek rozmowy kilka minut po godz. 9:00.

Polacy coraz bardziej zainteresowani ochroną swoich danych osobowych. Są nawet w stanie za to płacić. Czy świadomość bezpieczeństwa wzrasta? Wielka transakcja Orlenu. Węgrzy wejdą na polski rynek paliw. Czy nasi kierowcy mogą w związku z tym liczyć na tańszą benzynę? Chiny chcą się uniezależniać. Nowoczesne technologie od amerykańskich i europejskich dostawców. Co to oznacza dla naszych przedsiębiorców? Jakie mogą być skutki? O tym podyskutujemy w programie "Ludzie i Pieniądze". Iwona Wysocka o zdanie zapyta Szczepana Sakowicza, dyrektora gdańskiego oddziału Kainos oraz Piotra Urbańczyka, wiceprezesa firmy Impel. Pierwsze pytania punktualnie o godz. 9:30.

Na atopowe zapalenie skóry w Polsce choruje około 700 tys. osób. Trądzik pospolity ma około 80 proc. nastolatków. Te dwie powszechne choroby omówi w audycji "Bądź Zdrów" prof. Magdalena Trzeciak, alergolog, dermatolog z GUMed. Po godz. 11:00 porozmawia z nią Joanna Matuszewska.

Czy w stosunkach NATO-Rosja wracamy do zimnej wojny? O tym Robert Silski podyskutuje z prof. Piotrem Mickiewiczem z Uniwersytetu Gdańskiego. "Magazyn Europejski" na antenie Radia Gdańsk chwilę po godz. 12:30.

Po zmianie taryfikatora, zaostrzeniu kar za przewinienia drogowe kierowcy w Polsce jeżdżą... wolniej! Takie są spostrzeżenia z dróg w ciągu pierwszych dwóch tygodni tego roku. Na ten temat w "AutoCoolturze" porozmawiają Magda Manasterska i Ewelina Potocka. Zaczynamy o godz. 13:20.

Emerytura to dużo wolnego czasu, ale seniorzy nie chcą spędzać go w domu. W środy w Gdyni Chyloni można dołączyć do tych, którzy są gotowi do działania. Audycja "Srebrne Pokolenie" poświęcona będzie sposobowi na aktywną emeryturę. Nie będziemy rozmawiać o rozwiązywaniu krzyżówek, a o podróżowaniu, chodzeniu do kina oraz teatru. Na spotkanie po godz. 14:00 zaprasza Anna Rębas.

W przerwie programu, punktualnie o godz. 14:30 w wiadomościach regionalnych nasi reporterzy sprawdzą, co dzieje się w Elblągu i na Żuławach.
 

pb

_