Wiadomości
Zastęp strażaków z OSP Banino uruchomił rozpieracz ramieniowy, za pomocą którego sarnę udało się uwolnić (Fot. Facebook/OSP Banino)

środa,

12 stycznia 2022

15:05

Strażacy z OSP Banino uratowali sarnę uwięzioną między prętami ogrodzenia. Zwierzę wróciło do lasu

Taka interwencja nie zdarza się codziennie. Niespotykany gość, który zakleszczył się w ogrodzeniu przy ulicy Widokowej w Rębiechowie, nie miał szans na wydostanie się o własnych siłach. Na szczęście pomogli strażacy.

Zgłoszenie o potrzebie interwencji wpłynęło we wtorek po godzinie 9:00. Okazało się, że między metalowymi prętami ogrodzenia przy ulicy Widokowej w Rębiechowie znajduje się uwięziona sarna. Zwierzę prawdopodobnie próbowało przecisnąć się na drugą stronę płotu, ale szpara okazała się zbyt wąska.

Zastęp strażaków z OSP Banino uruchomił zatem rozpieracz ramieniowy, za pomocą którego sarnę udało się uwolnić. To nie był jednak koniec. Zwierzę ochroniono kocem i wywieziono do lasu. Na miejscu amatorka przeciskania się między ogrodzeniami zniknęła w gąszczu drzew, gdzie ponownie mogła rozkoszować się odzyskaną wolnością.

Był to czwarty w tym roku wyjazd strażaków z OSP Banino. Dzień wcześniej dwa zastępy zostały zadysponowane do pożaru drewnianego domku w miejscowości Tuchom.
 

pb